به نیمکت خوش آمدید
۲۶ خرداد ۱۳۹۷

معرفی استودیو عکاسی نیمکت | درباب عکاسی معماری

 

معرفی استودیو عکاسی معماری نیمکت

 


این نوشتار به معرفی ما و چهارچوب خدماتی که در استودیو نیمکت عرضه می شود می پردازد. استودیو ما ارائه دهنده خدمات عکاسی معماری ایست؛ و عکس یکی از قوی ترین ابزارها برای تبلیغ و توسعه کسب کار به شمار می آید.

این گرایش به قطع یقین زیر مجموعه ی عکاسی هنری  یا عکاسی تبلیغاتی نیستُ بلکه در جایگاهی میان یک محصول و اثر هنری قرار دارد. دامنه مشتریان استودیو نیمکت آن دسته اند که به معرفی محیط، مکان و یا فضا نیاز دارند.

از جمله این مشتریان می توان به معماران، طراحان دکوراسیون، هتل ها، رستوران و کافی شاپ ها، موزه ها و مجمع های چند منظوره، شرکت های تولید کننده مبلمان اداری و منزل و غیره اشاره کرد.

با ارزیابی نیاز مشتریان فوق برای دیده شدن، می توان به کلیت خدمات نیمکت نیز اشاره کرد. عکاسی معماری به طور کلی از بخش های: فضای داخلی، فضای خارجی، نمای بیرونی و دکوراسیون تشکیل می شود.


استودیو نیمکت

ما در استودیو نیمکت به کمک تیم مجرب و دانش آموخته، ارائه دهنده کلیه خدمات تصویربرداری از فضاهای معماری هستیم. نیمکت مکانی مطمئن و جایگاهی آرام برای تبادل فرهنگ ها میان ما و شماست. این نام گویای خاطرات، عواطف و صمیمیت است.

خاطراتی که از نیمکت های مدرسه آغاز و تا پارک و خیابان شهرها ادامه دارد.

مجموعه نیمکت متشکل از اتاق عکس به مدیریت فرزاد باقرزاده و دپارتمان دیزاین به رهبری غزاله یزدانپرست طهرانی است. پیشینه فعالیت استودیو نیمکت به سالهای ۱۳۸۶ می رسد اما از سال ۱۳۹۲ تمرکز آن به صورت تخصصی بر روی موضوعات معماری ماتوف گردید و تا به امروز افختخار همکاری با بسیاری از معماران، هتل ها و مجموعه های تولیدی را در مراکز صنعتی و اقتصادی ایران کسب کرده ایم.

مشتریان عکسها را برای ارائه رزومه در وب سایت منتشر می کنند. تعدادی از عکسها در صفحه مجلات برای معرفی یک مجموعه و یا هتل استفاده می گردند و برخی دیگر در کاتالوگ و بروشور شرکت ها به چاپ می رسند.


جایگاه عکاسی معماری

این شاخه از عکاسی به دلیل تجهیزات گرانقیمت و اهمیت بصری تصاویر، به یکی از دشوارترین، و گرانترین حوزه های تولید تصویر تبدیل شده است.

پیشینه عکاسی معماری از نام نیمکت فراتر می رود و به روزاهای آغازین اختراع دوربین اشاره دارد. خیابان و مناظر شهری در همان ابتدا تبدیل موضوعات مورد علاقه دوربین ها شدند.

تفاوت عکاسی معماری با سایر موضوعات تبلیغاتی در احساسی نهفته است که میان عناصر ساختمان و شهر محاصره شده. دیوارها، سقف و تزئینات معماری، انرژی درون فضا را منعکس می کنند.

لذا عکاس به کمک دانش و تجهیزات، تحت تاثیر این انرژی ها به نمایش آنها اهتمام می ورزد و هنگام برای خلق عکس هنری نیز ترغیب می کند.

این در حالیست که یک پمپ هدرولیک ماشین راهسازی و یا عکاسی از غذاهای منوی یک رستوران به ندرت چنین تاثیراتی ایجاد می کند. قصد معرفی عکاسی معماری را در این نوشتار ندارم. بلکه سعی می کنم ضمن معرفی استودیو نیمکت، تجربیاتم را به صورت چکیده با شما به اشتراک بگذارم.


نویسنده: فرزاد باقرزاده


FA
EN FA